Jak różnienie się w rodzicielstwie może stawać się zasobem. Warsztaty online dla rodziców, którzy mają różnie.
GODZ. 20.00-21.30
Kiedy pojawiły się dzieci Wasza komunikacja straciła flow, pojawiły się odległe bieguny i słowa brzmiące tak samo, ale rozumiane zupełnie inaczej. Każdy ma dobre intencje, a w komunikacji wychodzi jak zwykle
Jedna osoba uważa, że emocje są ważne i chce się nimi zajmować, a druga wydaje się być emocjami przytłoczona. Jedna chętnie o nich mówi, druga przeżywa bardzo prywatnie. Jedna dynamicznie, druga powolutku.
Szkoda Ci czasu na odpoczynek. Wolisz coś porobić. W zasadzie to regeneruje Cię ruch. Po drugiej stronie jest ktoś dla kogo drzemka jest świętością. Ty chcesz odpoczywać z dziećmi, a druga osoba sobie tego nie wyobraża.
Wszystkie te scenariusze są możliwe i bardziej prawdopodobne niż takie, w których ludzie są zawsze zgodni. Jeśli Ty i Twój partner w rodzicielstwie często znajdujecie się na różnych biegunach rodzicielstwa, to prawdopodobnie generuje to dodatkowe napięcie. To normalne. Znamy to bardzo dobrze i dlatego przegryźliśmy się przez wiele narzędzi, które pomagają nam z różnic zrobić różnorodne zasoby. Nadal się tego uczymy (i pewnie to się nigdy nie zmieni). Chcemy się z Tobą podzielić tym, co już wiemy, naszymi doświadczeniami i pomysłami.
Zapisując się na nasze warsztaty, bezpłatnie dostajesz dostęp do nagrania spotkania "Różni rodzice różnie się bawią".
W czasie mini warsztatu o różnych rodzicielskich sposobach komunikacji:
W czasie mini warsztatu o różnych rodzicielskich podejściach do odpoczynku:
W czasie mini warsztatu o różnych sposobach przeżywania emocji:
Na każdym warsztacie pokażemy Ci jedno hitowe ćwiczenie, które od wielu lat sprawdza się nam na Campie. Przedstawimy CAMP PASIKONIE - wioskę na lato dla dzieci i rodziców i opowiemy jak rodzice, którzy mają różnie w rodzicielstwie korzystają z Campów.
Dla uczestników będziemy mieć specjalną ofertę udziału w Campach!
będziemy wysyłać Ci wiadomości o warsztatach dla rodziców organizowanych przez Fundację Pasikonie
Jesteśmy rodzicami w patchworkowym układzie. Wspólnie mamy jedno dziecko, razem wychowujemy dwoje. W naszym domu funkcjonują trzy różne nazwiska. W naszej relacji spektrum temperamentów trzeszczy w szwach. Lubimy inne książki, inne filmy, mamy inne bańki w sieci. Co innego nas relaksuje, co innego pasjonuje. W kwestiach kluczowych wydeptujemy wspólne ścieżki, które dla żadnego z nas nie są oczywiste, ale wypracowane, uzgodnione przy użyciu narzędzi komunikacji. Mamy wiele dróg, które się nie pokrywają i czasem się na nich spotykamy, a czasem trzymamy się od nich z daleka i nie przeszkadzamy sobie. Kłócimy się czasem bardzo niekonstruktywnie i odbudowujemy z gruzowiska kontakt. Mamy swoje narzędzia do tłumaczenia sobie języka miłości tej drugiej osoby, tak aby jak najczęściej widzieć swoje najlepsze intencje. Mamy też wiele wspólnych radości, marzeń i projektów zawodowych.
Na warsztatach nie dzielimy się receptami czy złotymi radami, ale:
Tomek Sadzewicz – wysoko wrażliwy tata, trener, Bliskościowy Ninja
Absolwent szkolenia Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów 1-go i 2-go stopnia, szkolenia trenerskiego Family Lab Polska oraz Szkoły Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Współzałożyciel Fundacji Pasikonie, w ramach której współorganizuje i współprowadzi obozy rodzinne w duchu rodzicielstwa bliskości i empatycznej komunikacji. Ma w swoim doświadczeniu ponad setkę przepracowanych godzin jako prowadzący warsztaty. Obszary, w których udziela wsparcia to: ojcostwo dla ojców,ojcostwo dla matek, wsparcie nastolatków, wysoka wrażliwość, agresja i przemoc
Tomek o sobie pisze tak:
Staram się inspirować innych do szukania swojej drogi w byciu wspierającym rodzicem. Robię to głównie poprzez bezpośrednie spotkania z rodzicami, najczęściej w formie warsztatów i szkoleń. Drugą odnogą mojej działalności jest fanpage Bliskościowy Ninja .Tam również staram się inspirować z bardziej osobistej strony dzielenia się osobistymi doświadczeniami.
Prywatnie jestem miłośnikiem amerykańskiego komiksu superbohaterskiego, kreskówek z lat 80-tych i kociej natury.
Marta Sikorska – Jestem facylitatorką. Moją główną domeną jest Equine Assisted Learning czyli rozwojowa praca w relacji z końmi dająca głęboki wgląd i możliwość zmiany dla osób i organizacji. Jestem też praktyczką ekoterapii, mediatorką w nurcie Porozumienia bez Przemocy, coachką. Tworzę autorskie programy rozwojowe, z których korzystają rodzice i dzieci,nauczyciele, liderzy. Dlaczego konie? Jakości, które konie utożsamiają jako gatunek - relacyjność ponad terytorialność, proces ponad cel, współpraca ponad rywalizacją, intuicyjność przed racjonalnością - to w dużej mierze potrzeby współczesnego świata. Razem z Tomkiem Sadzewiczem tworzę Fundację Pasikonie, w ramach której oprócz rozwoju z końmi, dajemy wsparcie rodzicom oraz profesjonalistom działającym na rzecz dzieci i młodzieży. Od 2015 roku latem organizujemy Campy rodzinne, gdzie można zaznać uczącej i wspierającej się wioski. Jestem mamą dwóch dostarczających wrażeń chłopców.
To my tworzymy CAMP PASIKONIE - wioskę na lato! Na naszych warsztatach dowiesz się w jaki sposób wioską wspieramy rodziców i dzieci